تاریخ : جمعه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۳ 8 ذو الحجة 1445 Friday, 14 June , 2024
3

اعلام جزئیات افزایش حقوق ۱۴۰۲ کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی

  • کد خبر : 6347
  • ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۷
اعلام جزئیات افزایش حقوق ۱۴۰۲ کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی

روز گذشته چهل و نهمین جلسه هیئت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

به گزارش اصناف شهر، داریوش جاوید معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه روز گذشته چهل و نهمین جلسه هیئت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، گفت: یکی از دستورهای این جلسه، افزایش حقوق کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بود که لازم است از عنایات و نگاه والدانه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و تمامی اعضای هیئت امنا تشکر کنم که با نگاه ویژه، پیشنهاد میزان افزایش حقوق در سال ۱۴۰۲ را مورد تأیید قرار دادند.

دکتر جاوید با اشاره به یکی از مصوبات هیئت امنا درخصوص صندوق پس‌انداز کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تاکنون هر ماه ۶ درصد از حقوق و مزایای کارکنان و اعضای هیئت علمی و ۴ درصد از حساب دانشگاه آزاد اسلامی به حساب صندوق پس‌انداز دانشگاه آزاد اسلامی واریز می‌شد. براساس مصوبه روز گذشته هیئت امنا؛ مقرر شد در سال ۱۴۰۲، این ۶ درصد از اقلام حکمی کارکنان و اعضای هیئت علمی کسر نشود و به همراه ۴ درصد حساب سازمان، تحت عنوان «فوق‌العاده حمایت از صندوق پس‌انداز» به احکام حکمی کارکنان و اعضای هیئت علمی اضافه شود.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص مانده حساب صندوق پس‌انداز کارکنان و اعضای هیئت علمی تا پایان اسفندماه ۱۴۰۱، تشریح کرد: براساس طرح ساخت مسکن برای کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه، مقرر شد مانده صندوق پس‌انداز کارکنان و اعضای هیئت علمی (در صورت عضویت همکاران در طرح مسکن) به عنوان آورده اعضا در طرح مسکن در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: صندوق پس‌انداز کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی فعلاً و به صورت موقت، با مانده گذشته خود (در صورت امکان و توانایی پرداخت وام) به کارکنان و اعضای هیئت علمی تسهیلات پرداخت خواهد کرد.

جاوید با اشاره به یکی دیگر از مصوبات جلسه روز گذشته هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تاکنون دو آیتم حکمی در احکام کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تحت عنوان «بدی آب‌وهوا» و «ارزیابی خاص عملکرد» وجود داشت که مقرر شد این دو با یکدیگر ادغام شده و تحت یک عنوان در احکام دیده شود. بدون شک ادغام این دو باعث کسر هیچ مبلغی از همکاران سراسر کشور نخواهد شد.

وی اظهار داشت: براساس تفاهم‌نامه‌ای که دانشگاه آزاد اسلامی با صندوق های سرمایه‌گذاری منعقد خواهد کرد، کارکنان و اعضای هیئت علمی در صورت تمایل، با معرفی دانشگاه می‌توانند مبالغ ۶ درصد و ۴ درصد صندوق را در یکی از صندوق‌های طرف تفاهم‌نامه، سرمایه‌گذاری کنند و از سود مطلوب آن برخوردار شوند.

*افزایش حقوق کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی

وی در ادامه با اشاره به جزئیات افزایش حقوق کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سال جدید، حق تأهل کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی با افزایش ۲۵ درصدی (از حدود ۸۰۰ هزار تومان به حدود یک میلیون تومان)، حق اولاد با افزایش ۱۰۰ درصدی (از ۲۴۰ هزار تومان به ۴۸۰ هزار تومان)، کمک هزینه خانوار با افزایش ۲۹/۵ درصد (از ۸۵۰ هزار تومان به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان) و حق مسکن با افزایش ۳۸/۵ درصد (از ۶۵۰ هزار تومان به ۹۰۰ هزار تومان) مواجه شده است.

جاوید خاطرنشان کرد: حق سرپرستی حدود ۲۰ درصد افزایش و سایر اقلام حکمی حدود ۲۲ درصد افزایش پیدا خواهد کرد. بدین ترتیب افزایش حقوق سال ۱۴۰۲ شامل تمامی اقلام حکم کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی و حداقل ۲۷ درصد و حداکثر ۶۵ درصد (با میانگین ۳۰ درصد) خواهد بود.

*افزایش حداقل حقوق کارکنان در دانشگاه آزاد اسلامی

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به دیگر مصوبات جلسه روز گذشته هیئت امنا گفت: تاکنون حداقل حقوق کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی با حداقل حقوق تأمین اجتماعی برابر بود اما براساس مصوبه روز گذشته هیئت امنا، امسال در دانشگاه آزاد اسلامی حداقل حقوق برای کارکنان با هر مدرک تحصیلی و هر شغلی (بدون تأهل و داشتن فرزند) ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود. برای کارکنان متأهل حداقل حقوق ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و برای کارکنان متأهل و دارای یک فرزند، ۱۰ میلیون تومان خواهد بود. این افراد در سال جدید بیش از ۵۰ درصد افزایش حقوق خواهند داشت.

*افزایش دستمزد اضافه کاری و کارآیی

وی با اشاره به افزایش اضافه کاری کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی افزود: با اعمال تغییراتی در فرمول محاسبه اضافه کاری سال ۱۴۰۲ (اعمال ۲۵ درصد حق سرپرستی یا مسئولیت) حداقل اضافه کاری کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی ۲۰ هزار تومان و حداکثر ۵۰ هزار تومان خواهد بود.

جاوید به افزایش کارآیی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: کارآیی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی تابع دو عامل عملکرد واحد و نسبت کارمند به دانشجو است. این رقم در گذشته معادل ۲۰ درصد بود که در سال جاری بین ۱۰ تا ۵۰ درصد متغیر خواهد شد.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه پیش از این آیتم ایاب و ذهاب کارکنان در تمام شهرها ثابت و حدود ۳۰۰ هزار تومان بود، گفت: مقرر شد در سال جاری این آیتم با توجه به جمعیت و مساحت شهرها متغیر باشد. بر این اساس؛ شهرها در چهار سطح رتبه‌بندی شدند و آیتم ایاب و ذهاب در فیش حقوقی به ترتیب معادل ۴۰۰ هزار تومان، ۴۷۰ هزار تومان، ۵۴۰ هزار تومان و ۶۰۰ هزار تومان باشد. بدین ترتیب آیتم ایاب و ذهاب حتی در پایین‌ترین سطح شهرها نیز رشد مطلوبی نسبت به سال‌های پیش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: براساس مصوبه هیئت امنا؛ میانگین اقلام حکمی حقوق کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی بدون در نظر گرفتن کارآیی، ایاب و ذهاب و سایر مزایای انگیزشی، عددی بین ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۳ میلیون تومان خواهد بود.

*افزایش حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی

جاوید با بیان اینکه در اقلام حکمی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی آیتمی تحت عنوان «سرآمد علمی» اضافه خواهد شد، گفت: طی بخشنامه‌ای که در سال ۱۴۰۰ توسط معاونت وقت توسعه و مدیریت منابع ابلاغ شد، مقرر شده بود که اعضای هیئت علمی براساس شاخص‌های تعریف‌شده تا ۵ میلیون تومان سرآمد علمی دریافت کنند که براساس مصوبه روز گذشته هیئت امنا، این عدد در سال جدید تا ۷ میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند. البته این اقلام متناسب با شاخص‌های بخشنامه به اعضای هیئت علمی تعلق خواهد گرفت.

وی به جزئیات افزایش حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و افزود: در سال جدید، حق تأهل اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با افزایش ۲۵ درصدی (از حدود ۸۰۰ هزار تومان به حدود یک میلیون تومان)، حق اولاد با افزایش ۱۰۰ درصدی (از ۲۴۰ هزار تومان به ۴۸۰ هزار تومان)، کمک هزینه خانوار با افزایش ۲۹/۵ درصد (از ۸۵۰ هزار تومان به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان) و حق مسکن با افزایش ۳۸/۵ درصد (از ۶۵۰ هزار تومان به ۹۰۰ هزار تومان) مواجه شده است.

جاوید ادامه داد: حق سرپرستی برای آن دسته اعضای هیئت علمی که پست‌های اجرایی دارند، حدود ۲۰ درصد افزایش و سایر اقلام حکمی ازجمله حق مرتبه علمی حدود ۲۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد. بدین ترتیب افزایش حقوق تمامی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی حداقل ۵/۲۶ درصد و حداکثر ۳۹ درصد (با میانگین ۳۰ درصد) خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: حق پایه‌های سنواتی اعضای هیئت علمی که در سال گذشته اصلاح شد نیز مشمول افزایش حقوق خواهد بود.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی در پایان با بیان اینکه رئیس، اعضای هیئت رئیسه و اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با نگاه والدانه به دنبال رفع دغدغه‌های اقتصادی کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه هستند، گفت: برنامه دانشگاه آزاد اسلامی گام برداشتن در راستای رفاه کارکنان و اعضای هیئت علمی است به طوری که در سه سال گذشته شیب افزایش حقوق به صورت مطلوبی رشد پیدا کرده و همه اهتمام خود را در راستای بهبود شرایط معیشتی خانواده دانشگاه آزاد اسلامی به کار خواهیم بست.

لینک کوتاه : https://asnafshahr.ir/?p=6347

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.