تاریخ : جمعه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۳ 8 ذو الحجة 1445 Friday, 14 June , 2024
4

جزئیات نتایج سامانه یکپارچه تخصیص خودرو مرحله دوم / زمان تحویل خودروها اعلام شد

  • کد خبر : 6776
  • ۲۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۲
جزئیات نتایج سامانه یکپارچه تخصیص خودرو مرحله دوم / زمان تحویل خودروها اعلام شد

نتایج سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ۱۴۰۲ در مرحله دوم روز گذشته (بیست‌وچهارم خردادماه) اعلام شد، بر اساس مشاهدات صورت گرفته، اغلب موعد تحویل خودرو به اغلب متقاضیان تا انتهای ۱۴۰۳ اعلام شده است.

به گزارش اصناف شهر، دولت سیزدهم برای مدیریت بازار خودرو فروش گسترده و ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو را در دستور کار خود قرار داد تا دیگر خبری از لاتاری خودرو نباشد.

در مرحله اول ثبت نام در این طرح که از ۲۶ اسفندماه ۱۴۰۱ آغاز شد، زمان ثبت نام سه روز بود و در پایان روز ۲۸ اسفند به اتمام رسید. ۹ شرکت خودروساز داخلی در طرح تخصیص یکپارچه خودرو مشارکت کرده و ۵۱ مدل خودرو برای متقاضیان قابل خرید بود. در طرح یکپارچه تخصیص خودرو که از قبل اعلام شده بود، بدون قرعه کشی به همه متقاضیان خودرو داده می‌شود.

ادامه ثبت‌نام در طرح یکپارچه خودرو در روزهای ۷ و ۸ فروردین برای برخی جاماندگان

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: روزهای هفتم و هشتم فروردین ۱۴۰۲ نیز برای ثبت‌نام طرح یکپارچه عرضه خودرو در نظر گرفته شد.

وی افزود: ساعت ۲۴ بیست‌ونهم اسفند ماه سامانه ثبت نام طرح عرضه یکپارچه خودرو بسته می‌شود.

سخنگوی وزارت صمت گفت: هر چند پیش بینی می‌شود همه متقاضیان ثبت نام خود را تا آن زمان انجام دهند، اما برای آن دسته از افرادی که حساب وکالتی را در مهلت مقرر به نام سازمان حمایت باز کرده‌اند ولی موفق به ثبت نام نشده‌اند یا بانک‌ها اسامی آنان را به موقع به سامانه ارسال نکرده‌اند، مجدد در روزهای هفتم و هشتم فروردین ثبت نام به عمل خواهد آمد.

سخنگوی وزارت صمت خاطرنشان کرد: وزارت صنعت با افزودن روزهای هفتم و هشتم فروردین از متقاضیان واجد شرایط می‌خواهد با آرامش در روزهای یاد شده خودروی مورد نظرشان را ثبت نام کنند.
سامانه یکپارچه خودرو ۱۶ فروردین مجدد باز شد

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سامانه یکپارچه خودرو از روز ۱۶ لغایت ۱۸ فروردین برای افرادی که حساب وکالتی دارند اما اسامی آنان از سوی بانک‌ها اعلام نشده، مجدد باز می‌شود.

قالیباف افزود: با توجه به اینکه برخی بانک‌ها هنوز فهرست افرادی که در مهلت مقرر (۲۰ تا ۲۳ اسفند) حساب وکالتی به نام سازمان حمایت ایجاد کرده‌اند را اعلام نکرده‌اند، مقرر شد در روزهای ۱۶ تا ۱۸ فروردین سامانه فقط برای این متقاضیان باز شود.
آغاز وکالتی کردن حساب متقاضیان مرحله دوم طرح یکپارچه خودرو

متقاضیان مرحله دوم طرح یکپارچه خودرو از امروز (چهارشنبه ،۲۰ اردیبهشت) می‌توانند نسبت به افتتاح حساب وکالتی به نام سازمان حمایت اقدام کنند.

مطابق فرآیند اجرایی و جدول زمان‌بندی دومین دوره سامانه یکپارچه خودروهای داخلی، نخستین مرحله این طرح با وکالتی کردن حساب شخصی و مسدود کردن مبلغ موجودی مورد نیاز به نفع سازمان حمایت از امروز (چهارشنبه، ۲۰ اردیبهشت) آغاز شد و تا روز جمعه (۲۹ اردیبهشت) ادامه خواهد یافت.

پس از آن، از ۲۹ اردیبهشت تا سوم خرداد ماه بررسی اطلاعات واجدان شرایط از منظر داشتن حساب وکالتی با موجودی مسدود شده به عنوان پیش نیاز انجام ثبت نام و اعمال بلک لیست‌ها (اولیه خودروسازان، نخستین دوره فروش سامانه یکپارچه و خودروهای وارداتی) انجام خواهد شد.

در مرحله سوم، ثبت نام و انتخاب اولویت‌ها توسط متقاضیان واجد شرایط در مورخ سوم تا سیزدهم خرداد ماه به انجام خواهد رسید.

برپایه این گزارش، اولویت بندی با دستگاه‌های نظارتی با الگوریتم مورد تأیید قبلی در روز هفدهم خرداد ماه به انجام خواهد رسید و از ۱۸ تا ۳۱ خرداد ماه اطلاعات متقاضیان و حذف افرادی که واجد شرایط تقاضا نیستند (مطابق پایش ثبت احوال، ناجی و غیره) به انجام خواهد رسید.

همچنین در روز دهم تیرماه ۱۴۰۲ پایش پنج اولویت متقاضیان انجام و در سامانه اعلام خواهد شد.

بالاخره در روز پانزدهم تیرماه، امکان ثبت نام متقاضی بر اساس فراخوان خودروساز بر مبنای زمان بندی اعلامی انجام خواهد شد.

به گفته «عبدالله توکلی لاهیجانی» مدیرکل صنایع خودروی وزارت صمت، خودروسازانی که در این دوره از طرح حضور دارند، مطابق برنامه تولیدشان تا نیمه نخست سال ۱۴۰۳ به عرضه محصولات خواهند پرداخت.

وی از عرضه ۲۳ خودرو در این دوره از طرح خبر داد.
کدام خودروها در مرحله دوم سامانه یکپارچه عرضه شدند؟

مشخصات خودروهای دومین طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی بر مبنای فرآیند نوبت‌دهی در زیر آمده است:

گروه سایپا

– کوییک GX (زمان تحویل، نیمه دوم ۱۴۰۲)

– کوییک اتوماتیک

– کوییک GX R (زمان تحویل، نیمه دوم ۱۴۰۲)

– ساینا S

– ساینا S اتوماتیک

– ساینا GX (زمان تحویل، نیمه دوم ۱۴۰۲)

– ساینا GX اتوماتیک (زمان تحویل، نیمه دوم ۱۴۰۲)

– ساینا GX دوگانه‌سوز (زمان تحویل، نیمه دوم ۱۴۰۲)

– شاهین

– شاهین اتوماتیک (زمان تحویل، نیمه دوم ۱۴۰۲)

– اطلس (زمان تحویل، نیمه دوم ۱۴۰۲)

مدیران‌خودرو
بدون سرمایه ساعتی ۴۲ هزار تومان درآمد داشته باش!

بدون سرمایه ساعتی ۴۲ هزار تومان درآمد داشته باش!
مشاهده
yektanet-logo-sign
تبلیغ

– Arrizo ۶ PRO

– Tiggo ۸ PRO Premium

– X۵۵ Pro IE

– X۲۲ pro IE Turbo

– X۲۲ pro MT

– Arrizo ۵ turbo IE LF

کرمان‌موتور

JAC S۳

JAC J۴

KMC J۷

فردا موتورز

FMC-SX۵

FMC-T۵

SUBA M۴

موجودی لازم برای انجام ثبت‌نام در فهرست نوبت‌دهی همه خودروهای داخلی ۱۰۰ میلیون تومان اعلام شد و این وجه اعتبار فقط تا زمان اعلام نتایج نوبت‌دهی (بیست‌وچهارم خردادماه) در حساب شخصی وکالتی مشتریان مسدود شد.

در این مرحله متقاضیان واجد شرایط که وجه اعتبار لازم را در حساب وکالتی خود مسدود کرده‌اند، امکان انتخاب پنج اولویت به‌منظور ثبت‌نام اولیه برای قرار گرفتن در فهرست نوبت‌دهی یا حق تقدم خرید خودروهای داخلی برمبنای لیست انتظار را خواهند داشت.

بنابراین پیش‌نیاز ثبت‌نام متقاضیان برای فهرست نوبت‌دهی، وکالتی کردن حساب شخصی متقاضی به‌نام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و مسدود کردن وجه اعتبار است.

به این منظور بانک‌های آینده، اقتصاد نوین، کشاورزی، مهر ایران، ملت، ملی، سپه، پاسارگاد، رفاه، صادرات، صنعت و معدن، تجارت، مسکن، گردشگری، مؤسسه اعتباری نور، بانک سینا، ملل، پست بانک، ایران زمین، شهر، رسالت، کارآفرین، سرمایه، پارسیان، توسعه‌تعاون و دی، برای وکالتی کردن حساب متقاضیان انتخاب شده‌اند.
نتایج دوم سامانه یکپارچه خودرو مشخص شد
دور دوم سامانه یکپارچه عرضه خودرو منطبق با زمان‌بندی اعلام شده به کار خود خاتمه داد و از این پس نتایج روی سایت قابل مشاهده است. به ۹۷ درصد نفراتی که در مرحله دوم سامانه شرکت کرده بودند، طبق برنامه‌زمان‌بندی تا پایان سال ۱۴۰۳ براساس برنامه تولید خودروسازان داخلی خودرو تعلق گرفت.

با توجه به ظرفیت جذب نشده خودروسازان و نیز محصولات جدید در شهریور برای سه درصد باقی‌مانده، ضمن حفظ اولویت آنان امکان انتخاب خودروی جدید و جایگزین فراهم می‌شود. این افراد جزو کسانی بودند که تنها به انتخاب یک یا دو اولویت از دو گروه خودروساز خصوصی بسنده کرده بودند و به دلیل عدم تناسب با برنامه تولید آن خودروسازان، خودرو به آنان تعلق نگرفت. بدین ترتیب به همه متقاضیان مرحله دوم سامانه یکپارچه نیز همانند مرحله نخست خودرو تخصیص داده خواهد شد.

به گفته «مهدی تقدسی» مدیر طرح یکپارچه خودرو، ۱۱۲ هزار نفر در این دوره در قالب طرح جوانی شرکت کرده بودند که به همه آنان خودرو تعلق گرفت.

وی افزود: همچنین ۲۰ هزار نفر در قالب خودروی فرسوده در این طرح شرکت کردند که به دلیل لزوم پالایش اطلاعات، هفته آینده نتایج آن اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است از ابتدای سال جاری تاکنون خودروسازان داخلی تعداد ۲۸۵ هزار دستگاه خودرو تولید کردند که رکورد تولید خودرو در چندین سال اخیر را شکستند.

قابل ذکر است با توجه به برنامه اعلامی خودروسازان، در ماه‌های آتی روند افزایشی تولید و عرضه خودرو به بازار تداوم خواهد یافت. بدین ترتیب عرضه محصولات جدید و آتی خودروسازان داخلی نیز در همین سامانه ادامه پیدا خواهد کرد.

لینک کوتاه : https://asnafshahr.ir/?p=6776

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.